Yüzey Hazırlığı

Öncelikle yüzeyin düzgün ve kesintisiz olduğundan emin olunuz.

Yapışma yüzeyinde çatlaklar ve bozukluklar olup olmadığını kontrol ediniz.

Yapıştırılacak yüzeylerin tozdan arınmış olması ve parçalarının kopmamış olmasına dikkat ediniz. Tozlar ve varsa kopmuş partiküller mekanik olarak bir fırça yardımı ile veya tazyikli hava ile temizlenmelidir. Daha önce kullanılmış yapıştırıcı kalıntıları, Tytan 60 Saniye uygulamasından önce temizlenmelidir.

Bazı yapı malzemeleri yağlı, hidrofobik katman ile kaplanmış olarak üretilir. Yapıştırılacak yüzeyin yağlı olup olmadığını parmağınızla kontrol ediniz. Emin olmadığınız durumlarda lütfen yapı malzemesine ait teknik dökümanı inceleyiniz.

Kaplamalar dahil bütün yağlı yüzeyler yapışma mukavemetini büyük ölçüde azaltacağından bunlar uygulamadan önce ortadan kaldırılmalıdır. Bir çok tipte kaplama zımpara kağıdı ile kaldırılabilir. Büyük yüzeylerde işi hızlandırmak için zımpara makinesi kullanılması önerilmektedir.

60 Saniye kullanımı Tabancalı

Koruyucu kapağı çıkarınız.

Eldiveninizi takınız.

Valfe bağlantı yapabilmek için adaptor kapağını çıkarınız.

Tenekeyi tutunuz ve yukarıdan aşağıya 30 saniye boyunca çalkalayınız.Tenekenin iyice çalkalandığına emin olunuz.

Tenekenin üzerine tabancayı takınız. Tabancanın sıkıca takıldığına
emin olunuz. Tytan 60 Saniye tenekesi üzerindeki siyah renkli adaptör piyasadaki birçok köpük tabancası ile uyumludur.

Tabanca takılmış tenekeyi ters çevirerek çalışma pozisyonuna getiriniz.

Yapıştırıcının çıkış miktarını ayarlamak için tabancanın arkasında bulunan düğmeyi kullanınız. Bunun yanında tabanca tetiğini kullanarak da elle ayarlamayı yapabilirsiniz.

Yapıştırıcıyı belirtilen talimatlara göre uygulayınız.

Uygulamaya başlamadan önce tabancanın ağzının temiz olduğundan
emin olunuz. Kürlenmemiş yapıştırıcı, Tytan Professional Temizleyici ile temizlenebilir.

Ucu temizleme

Yüzeyi temizleme

Bazı uygulamalarda daha az köpük çapı ve daha hassas bir çıkış yaralı olacaktır.

Yapıştırıcı köpük miktarını ayarlamak için köpük tabancası tetiğini veya tabanca arkasındaki düğmeyi kullanabilirsiniz. Köpük miktarını ayarlamak için düğmeyi saat yönünde çeviriniz. Daha hızlı ve daha
geniş köpük çıkışı için düğmeyi saat yönünün tersine çeviriniz.

60 Saniye kullanımı Pipetli

Koruyucu kapağı çıkarınız.

Eldiveninizi takınız.

Tenekeyi tutunuz ve yukarıdan aşağıya 30 saniye boyunca çalkalayınız. Tenekenin iyice çalkalandığına emin olunuz.

Pipeti adaptöre takınız. Pipetin sıkıca takıldığına emin olunuz.

Tenekeyi ters çevirerek çalışma pozisyonuna getiriniz.

Yapıştırıcıyı belirtilen talimatlara göre uygulayınız.

Uygulama Talimatları

Tytan 60 Saniye, havadaki nemi alarak kürleşen bir poliüretan yapıştırıcıdır. Yapıştırıcı, 23°C and %50 bağıl nemde 60 Saniye sonra ilk tutunma sağlanması için test edilmiştir. Eğer uygulama yaptığınız yerdeki nem ve hava koşullarından emin değilseniz, yapıştırıcının ilk tutunma zamanının tespit edebilmenize yardımcı olacak basit bir testi yapabilirsiniz.

2-3 cm çapında yapışkan köpüğü uygulayınız.

45, 60, 75 saniyelerde ve devamında yapışkanın yüzeyine dokunmak ve ezmek için tek kullanımlık bir malzeme (plastik bir parça veya eldiven) kullanınız. Yapışkan malzemeye tutunduğunda ve 5-10 cm uzunluğunda şeritler oluştuğunda, yapışkan için ilk tutunma anı gelmiş demektir.

Yüzey kabuk bağladıktan sonra yapıştırıcıyı kullanmadığınızdan emin olunuz. Eğer açık kalma süresini çok fazla geçirdiyseniz uygulamaya devam etmeyerek yapışkanı sıyırınız ve yeniden uygulayınız.

Güvenlik

Çocukların erişebileceği yerden uzak tutunuz

Tytan 60 Saniye, sadece talimatlardaki gibi uygulanması gereken profesyonel bir yapıştırıcıdır. Çocukların erişemeyeceği bir yerde saklandığına emin olunuz. Ürünün yanlışlıkla da olsa çocuklar tarafından kullanılmamasını sağlayınız.

Kişisel Koruyucu Ekipmanlar

Tytan 60 Saniye ile çalışırken uygun kişisel koruyucu ekipmanlara sahip olduğunuza emin olunuz. Elinizi korumak için her zaman iş eldiveni veya tek kullanımlık eldivenler ile çalışınız. Ürünün kazayla gözlerinize bulaşmasına karşı koruyucu gözlük kullanınız. Eğer yapıştırıcı gözünüze bulaşırsa, gözünüzü su ile durulayınız. Eğer kontak lens kullanıyorsanız bunları çıkarınız ve gözünüzü durulayınız.

Havalandırılan mekanlarda çalışınız

Tytan 60 Saniye, ürünün tenekeden çıkışını sağlayacak alevlenici gaz içerir. Yapıştırıcı uygulaması yapılırken gaz direkt olarak çevreye yayılır. Sağlıklı bir ortam sağlamak için uygulama yapılan mekanın iyi bir şekilde havalandırıldığına emin olunuz.